Lutron MACL-L3S25-WH MA LED+ 75W/2.5A DMR/SW
Brand: LUTRON
SKU: MACL-L3S25-WH
Availability: In Stock
Ships same day if ordered by 12 pm
Manuals:
Product Description
  • Supports up to 75 watts of LED
  • On/off switch rated for 2.5 amps
  • No neutral wire required for installation
Product Highlights
Product Information
Standard Information
  • Brand: Lutron
  • Manufacturer: Lutron Electronics
Technical Specifications
  • Catalog Number: MACL-L3S25-WH
  • Voltage Rating: 120 VAC
  • Amperage Rating: 2.5 A
  • Dimensions: 4.69 inches H x 2.94 inches W x 0.3 inches D
  • Operation Mode: ON/OFF
  • Control Type: Rocker/Tap Switch
  • Warranty: 1 year Limited
  • Country of Origin: MX
177863715.jpg
Vendor: LUTRON
Vendor: LUTRON