Honeywell Residential R24ba3002 Heat Sequencer with Two switches
SKU: R24BA3002
Availability: In Stock
Ships same day if ordered by 12 pm
Product Description
  • Two independent switches for efficient heat sequencing
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Compact design for easy installation
Product Highlights
Product Information
Standard Information
  • Brand: HONEYWELL RESIDENTIAL
  • Manufacturer Part Number: R24BA3002
Technical Specifications
  • Brand: HONEYWELL RESIDENTIAL
  • MPN: R24BA3002
  • Item Number: R24BA3002
  • Voltage: 24V
  • Application: Electric Heating
  • Contact Ratings: 25A Resistive and 14A Inductive at 120 Vac