Grand Canyon VFVUL24/30EN Vulcan Vent Free Burner System 24/30 Inch
Brand: GRAND CANYON
SKU: VFVUL24/30EN
Availability: In Stock
Free shipping
Ships same day if ordered by 12 pm
Product Description
  • Available in 18” & 24” burners (24” burner accepts 24” & 30” Logs)
  • IPI Electronic Pilot Ignition w/Manual or Remote Flame Adjustment
  • Includes Puck Remote
Product Highlights
Product Information
Standard Information
  • Brand: GRAND CANYON
  • Manufacturer Part Number: VFVUL24/30EN
  • Country of Origin: USA
Technical Specifications
  • Burner Model: VFVUL24/30EN or VFVUL24/30EP
  • Fuel Type: Natural Gas or Liquid Propane
  • Front Width: 28" or 34"
  • Rear Width: 20"
  • Depth: 14"
  • Height: 18"