Diode LED DI-12V-BLBSC1-30-016 Blaze 100 LED Tape Light 12V 3000K 16.4 ft Spool
Brand: DIODE LED
SKU: DI-12V-BLBSC1-30-016
Availability: Out Of Stock
Product Description
  • Input voltage: 12V
  • Light technology: LED
  • Length: 16.4 ft
Product Highlights
Product Information
Standard Information
  • Brand: Diode LED
  • Catalog Number: DI-12V-BLBSC1-30-016
Technical Specifications
  • Input Voltage: 12V
  • Light Technology: LED
  • Color Temperature: 3000 K
  • Dimensions: 0.1 in H x 0.32 in W
  • Lamp Type: LED
  • Lamp Wattage: 1.43 W
  • Lumens: 121 Lumens
  • Mounting Type: Adhesive
  • Series: Blaze
  • Color Rendering Index (CRI): 90 CRI
189034428.jpg
Vendor: DIODE LED
Vendor: DIODE LED